WYKŁADY OTWARTE PTNk

Od ponad pół roku zmagamy się jako cały gatunek ludzki na całym świecie z nieobliczalną pandemią koronawirusa SARS-COV-2.

Wytężona praca umysłów wielu naukowców z zakresu wirusologii, chorób zakaźnych, epidemiologii i biotechnologii dotychczas nie przyniosła rozwiązania tego trapiącego ludzkość problemu. Nadal nie możemy czuć się bezpiecznie, bo nie znamy skutecznego narzędzia walki z wirusem. Pozostaje nam zasada DDM ( dystans społeczny, dezynfekcja, maseczki ) jako uznana i akceptowana metoda hamująca rozwój pandemii. Zrozumiałym wydaje się, że stosując się do do tych zasad, w trosce o nasze życie i zdrowie, nie możemy prowadzić aktywnych form działalności naszego Towarzystwa, w tym prowadzenia naszych cyklicznych otwartych wykładów. Dochodzą do mnie głosy, że tęsknicie Państwo za nimi bardzo. Mam takie same wrażenie.

Zwracam się z gorącą prośbą do osób mających umiejętność w prowadzeniu zajęć w trybie online na platformach dydaktycznych o podzielenie się wiedzą i doświadczeniem w celu organizacji wykładów Towarzystwa w trybie zdalnym. Sam nabywam coraz większego doświadczenia w prowadzeniu takim sposobem dydaktyki dla studentów PUM. Takie warunki spełnia bezpłatna platforma edukacyjna Microsoft Teams. Moglibyśmy zainaugurować taką formę naszej aktywności nie wychodząc z domu a jednocześnie przez chwilę skupić się na intrygujących sprawach dotyczących ludzkiego mózgu w oderwaniu od nie tylko jesiennej rzeczywistości.
Po drugie strona internetowa naszego Towarzystwa powinna być otwartym forum do wymiany poglądów stanowiących zainteresowanie członków Towarzystwa. zachęcam do podzielenia się swoimi przemyśleniami na tematy bieżące w kontekście neurokognitywistycznym. Myślę że brakuje nam porad jak sobie radzić w dzisiejszych czasach we wszystkich aspektach ludzkiego życia ( co jeść?, co pić?, jak stymulować odporność?, jak radzić sobie ze stresem? itp. ). Może ktoś chciałby podzielić się uwagami na temat przeczytanej książki, artykułu badawczego o tematyce neurokognitywistycznej. Jesteśmy otwarci na takie propozycje.
Wszelkie sugestie, zapytania można kierować na pocztę naszego Towarzystwa: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 

Drodzy Państwo trzymajmy się zdrowo!

Dr n. med. Dariusz Jeżewski

Klauzula przetwarzania danych

Klinika Neurochirurgii PUM

Wróć do góry